تبلیغات
وبلاگی(سایتی) پر از مطالب

وبلاگی(سایتی) پر از مطالب
بزرگترین وبلاگ تفریحی و سرگرمی ایران و جهان 
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درباره ی این وبلاگ چیه؟؟؟؟
۲۵سال پیش نخستین سی دی یا لوح فشرده (Compact Disc) در یکی از کارخانه هایگروه فیلیپس در آلمان تولید شد که به انقلابی فراگیر در دنیای موسیقی منجرشد.

به گزارش شبكه BBC ، از 25 سال پیش تاكنون، بیش از ۲۰۰ میلیارد سی دی درجهان فروخته شده اند و به رغم رواج دانلود کردن موسیقی از اینترنت، سی دیهمچنان حرف اول را در بازار موسیقی می زند.

توسعه فن آوری سی دی به صورت مشترک توسط گروه های فیلیپس و سونی صورت گرفت و به یکی از اصلی ترین ابزارهای ذخیره اطلاعات رایانه ای تبدیل شد. نخستین سی دی موسیقی، آلبوم The Visitors گروه آبا بود. هدف اصلی تولیدکنندگان سی دی، معرفی امکان تازه ذخیره اطلاعات در جهان بود و همکاری صمیمانه دو گروه توافق بر سر یک استاندارد تازه را امکان پذیر ساخت.

تولیدکنندگان سی دی در آن زمان هرگز تصور نمی کردند صنایع رایانه ای و سرگرمی نیز برای ذخیره سازی اطلاعت به سی دی روی آورند. دو گروه، کار روی لوح فشرده (سی دی) را در سال ۱۹۷۹ آغاز کردند وهدفشان تولید لوحی بود که بتواند یک ساعت صدا را در خود ضبط كند. اما ایناندازه بعدها به ۷۴ دقیقه افزایش یافت تا بتوان اجرای کامل سمفونی نهمبتهوون را در آن ضبط كرد. نخستین سی دی ها که نوامبر سال ۱۹۸۲ وارد بازار شدند برای بازار موسیقی کلاسیک در نظر گرفته شده بودند. تصور می شد علاقمندان به موسیقی کلاسیک از طرفداران موسیقی پاپ و راک ثروتمندتر هستند و گروه فیلیپس عقیده داشت احتمال اینکه علاقمندان به موسیقی کلاسیک سی دی های گران و پخش کننده های گرانقیمت تر را بخرند بیشتر است. نخستین دستگاه های پخش سی دی (بدون احتساب تورم و با نرخ امروزی برابری ارز) حدود دو هزار دلار قیمت داشتند.


باضبط نخستین سی دی های موسیقی، شرکت های تولیدکننده متوجه کیفیت بالای اینقالب شدند: صداهای زیر و بمی که در نوارهای کاست شنیده نمی شد و فقط درصفحه های گرامافون قابل شنیدن بود، در سی دی به وضوح شنیده می شد. درنتیجه بازار سی دی به سرعت گسترش یافت.


اما در جریان 10 سال گذشته، با افزایش سریع فروش اینترنتی موسیقی، فروش سی دی در جهان کاهش یافته است.با این حال علی رغم رواج استفاده از دستگاه های پخش دیجیتال موسیقینظیر آی پاد، سی دی همچنان به عنوان یک راه مطمئن برای حفظ و نگهداریطولانی مدت موسیقی و داده های رایانه ای مورد استفاده قرار می گیرد.


طبقه بندی: کامپیوتر، 
[ سه شنبه 15 شهریور 1390 ] [ 04:09 ب.ظ ] [ سینا حیدری ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

بزرگترین وبلاگ(سایت)تفریحی و سرگرمی ایران و جهان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز وبلاگ : نفر
كل بازدیدهای این وبلاگ بزرگ : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان محترم : عدد
كل مطالب وبلاگ : عدد
آخرین بروز رسانی :