تبلیغات
وبلاگی(سایتی) پر از مطالب

وبلاگی(سایتی) پر از مطالب
بزرگترین وبلاگ تفریحی و سرگرمی ایران و جهان 
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درباره ی این وبلاگ چیه؟؟؟؟
DVD-ROM ها مدتی است كه وارد عرصه رقابت شده اند وبا امكانات بیشتر و با سازگاری با انواع بافت CD و قابلیت خواندن DVD بازار CD-ROM ها را در دست می گیرند دیگر كمتر شركت معتبری را می توان یافت كه CD-ROM تولید كند بنابراین در زمان خرید CD-ROM خوب فكر كنید.

یك DVD با قابلیت ذخیره سازی 17 گیگا بایت (در انواع دو لایه و دو رویه ) ظرفیتی برابر 26 CD معمولی 665 مگابایتی دارد. اطلاعات روی DVD مانند CD روی یك شیار( پیت ) حلزونی رایت می شود.هر چه طول پیت كوچكتر و قطاع فشرده تر باشد ظرفیت بیشتر است (حداقل طول پیت روی DVD برابر 4/0 میكرو متر و رویCD برابر 9/0میكرومتر است فاصله قطاعها روی DVD برابر 74/0 میكرو متر و روی CD برابر6/1میكرومتر است

درDVD به همین ترتیب طول موج پرتو لیزر از 780 نانو به 650 تا 635 نانومتر كاهش پیدا كرده می توان گفت كه سرعت خواندن دیسك گردانهای DVD از دیسك گردانهای CD بیشتر است.مثلاً سرعت یكی از مدلهای توشیبا بدون سر و صدای عجیب و غریب به 26 می رسد.

دیسك گردانهای DVD-ROM كنونی متعلق به نسل سوم هستند و می توان آتها را بدون هیچ مشكلی تحت ویندوز نصب كرد. این دستگاهها DVD را با سرعت 4X یا 5X می خوانند. سرعت خواندن CD در آنها به 24X تا 32X می رسد

جایگزین شدن دستگاههای نسل سوم با نسل دوم كارایی را تا حد زیادی بالا می برد. آهنگ انتقال داده در محصولات نسل دوم 2700 كیلو بایت بر ثانیه است در حالیكه در محصولات جدید به 6000 كیلو بایت بر ثانیه می رسد.

همین وضعیت در خواندن CD نیز صادق است: سرعت خواندن در مدلهای نسل دومی 10 تا 12 برابر است در حالیكه در محصولات جدید به 6 برابر رسیده اكثریت دیسك گردانهای DVD از نظر ربع خطا ضعف دارند.

آهنگ انتقال داده در دیسك گردانهای مربوط به نسل سوم حداكثر 6 مگابایت بر ثانیه است بنابراین یك رابط E-IDE با آهنك انتقال خداكثر 16 مگابایت بر ثانیه برای اتصال آنها كافی است البته برخی تولید كنندگان این دستگاهها رابا رابط SCSI ساخته اند.

به این نكات توجه داشته باشید:

1.     به كیفت مكانیزم تصحیح خطا اهمیت دهید. با خوب بودن ا ین مكانیزم برخی خطاهای ناشی از خراشهای سطح دیسك و لكه هایی چون اثر انگشت تصحیح میشوند چنین چیزی از چند كیلو بایت سرعت بیشتر بهتر است.

2.     به میزان تجملی كه نیاز دارید فكر كنید برخی كلیدها كه برای ساده سازی پخش CDهای صوتی در نظر گرفته شده اند فقط روی گروهی از دیسك گردانها وجود دارد

3.     چیزهایی كه همراه باد یسك گردان عرضه می شود بسته به مارك آن تفاوت دارد ولی معمولاً یك دفترچه راهنما چند پیچ برای نصب و كابلهای داده و صوتی همراه دیسك گردان وجود دارد.

4.      بر سازگاری دستگاه تاكید داشته باشید برای اطمینان از آینده سازگاری با بافتهای قبلی CD و سیستمهای مختلف فایل را باید به عنوان پیش فرض در نظر داشته باشید.دیسك گردانهای كنونی از نسل سوم از اطمینان خوبی برخوردارند.طبقه بندی: کامپیوتر، 
[ سه شنبه 15 شهریور 1390 ] [ 03:55 ب.ظ ] [ سینا حیدری ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

بزرگترین وبلاگ(سایت)تفریحی و سرگرمی ایران و جهان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز وبلاگ : نفر
كل بازدیدهای این وبلاگ بزرگ : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان محترم : عدد
كل مطالب وبلاگ : عدد
آخرین بروز رسانی :